Ełk - na sygnale

reklama Elk

Komenda Policji Ełk

Długi weekend majowy na drogach

Czterech kierowców pod wpływem alkoholu zatrzymali ełccy policjanci podczas działań „Majowy weekend”. Niechlubny rekordzista miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie, cofnięte uprawnienia do kierowania i w mieście przekroczył prędkość o 32 km/h.

Gdy jedni odpoczywają i realizują weekendowe plany wyjazdowe, inni – czyli m.in. policjanci - dbają o to, by na drodze do ich spełnienia nie stanęli nieodpowiedzialni i bezmyślni kierowcy. W piątek (28.04.2017) policjanci drogówki rozpoczęli działania „Majowy weekend”.
Już pierwszego dnia działań zatrzymany został 43-latek, który swoim zachowaniem zwrócił uwagę innego kierowcy. Mężczyzna był w stanie po spożyciu alkoholu i dzięki reakcji świadka nie mógł kontynuować podróży.
Dużą nieodpowiedzialnością wykazał się także 19-letni mieszkaniec miasta. Młody mężczyzna został zatrzymany przez patrol po 4.00 w nocy w sobotę. Jego sposób jazdy zaniepokoił policjantów. W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna ma blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Co więcej, ełczanin poruszał się samochodem nie mając do tego uprawnień.
Niechlubny rekordzista działań „Majowy weekend” miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany wczoraj (01.05.2017r.) na ul. Suwalskiej. Kierowca seata przekroczył w tym miejscu prędkość o 32 km/ h. Mężczyzna nie posiadał przy sobie wymaganych dokumentów. Ponadto policjanci ustalili, że 38-latek ma cofnięte uprawnienia do kierowania z powodów zdrowotnych.

Do policyjnego aresztu trafił także 32-letni pieszy. Oficer dyżurny został poinformowany, że na trasie Buniaki-Ruska Wieś środkiem jezdni porusza się mężczyzna, który stwarza zagrożenie w ruchu drogowym. Policjanci, którzy pojechali we wskazane miejsce potwierdzili, że pijany pieszy zagraża sobie i innym uczestnikom ruchu drogowego. 32-latek nie wiedział gdzie się znajduje, myślał, że jest w okolicy Mikołajek. Okazało się, że brak orientacji w terenie spowodowany jest 3 promilami alkoholu w organizmie mężczyzny. Po wytrzeźwieniu 32-latek został ukarany mandatami za popełnione na drodze wykroczenia.

Przypominamy!

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami nawet do 15 lat. Dodatkowo taka osoba będzie musiała się liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. zł, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się takiego czynu oraz nie mniejszej niż 10 tys. zł, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Wideo informacje

Kategoria: Inne

Ełk Wiadomości miejskie 22 12 2017

Kategoria: Wiadomości lokalne

Z forum

Więcej tematów »

Kalendarz imprez Ełk

loader

kominki grille wedzarnie

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za publikowane treści użytkowników!

Portal Miasta Ełk - wirtualnyElk.pl to informacje, wydarzenia, kalendarz imprez, ogłoszenia i forum.
Zaloguj

Loguj przez FACEBOOK