Ełk - na sygnale

uslugi elektryczne elk

Komenda Policji Ełk

Długi weekend majowy na drogach

Czterech kierowców pod wpływem alkoholu zatrzymali ełccy policjanci podczas działań „Majowy weekend”. Niechlubny rekordzista miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie, cofnięte uprawnienia do kierowania i w mieście przekroczył prędkość o 32 km/h.

Gdy jedni odpoczywają i realizują weekendowe plany wyjazdowe, inni – czyli m.in. policjanci - dbają o to, by na drodze do ich spełnienia nie stanęli nieodpowiedzialni i bezmyślni kierowcy. W piątek (28.04.2017) policjanci drogówki rozpoczęli działania „Majowy weekend”.
Już pierwszego dnia działań zatrzymany został 43-latek, który swoim zachowaniem zwrócił uwagę innego kierowcy. Mężczyzna był w stanie po spożyciu alkoholu i dzięki reakcji świadka nie mógł kontynuować podróży.
Dużą nieodpowiedzialnością wykazał się także 19-letni mieszkaniec miasta. Młody mężczyzna został zatrzymany przez patrol po 4.00 w nocy w sobotę. Jego sposób jazdy zaniepokoił policjantów. W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna ma blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Co więcej, ełczanin poruszał się samochodem nie mając do tego uprawnień.
Niechlubny rekordzista działań „Majowy weekend” miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany wczoraj (01.05.2017r.) na ul. Suwalskiej. Kierowca seata przekroczył w tym miejscu prędkość o 32 km/ h. Mężczyzna nie posiadał przy sobie wymaganych dokumentów. Ponadto policjanci ustalili, że 38-latek ma cofnięte uprawnienia do kierowania z powodów zdrowotnych.

Do policyjnego aresztu trafił także 32-letni pieszy. Oficer dyżurny został poinformowany, że na trasie Buniaki-Ruska Wieś środkiem jezdni porusza się mężczyzna, który stwarza zagrożenie w ruchu drogowym. Policjanci, którzy pojechali we wskazane miejsce potwierdzili, że pijany pieszy zagraża sobie i innym uczestnikom ruchu drogowego. 32-latek nie wiedział gdzie się znajduje, myślał, że jest w okolicy Mikołajek. Okazało się, że brak orientacji w terenie spowodowany jest 3 promilami alkoholu w organizmie mężczyzny. Po wytrzeźwieniu 32-latek został ukarany mandatami za popełnione na drodze wykroczenia.

Przypominamy!

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami nawet do 15 lat. Dodatkowo taka osoba będzie musiała się liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. zł, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się takiego czynu oraz nie mniejszej niż 10 tys. zł, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Comments powered by CComment

Wideo informacje

Kategoria: Wiadomości lokalne

Osiem milionów złotych wyda samorząd Ełku na budowę i przebudowę ścieżek rowerowych w mieście. Projekt składa się z...

Kategoria: Wiadomości lokalne

Z forum

  • Dankrets Avatar
  • Wieczor kawalerski
  • Bardzo fajny temat, interesuje się również tym samym. Czytam sporo na ten temat na :...
  • MartaR Avatar
  • Rozliczenie PIT
  • Witam Szukam sprawdzonego biura księgowego, które rozlicza PITy i nie bierze za to dużych...
  • Agat Avatar
  • Adwokat Ełk
  • Hej. Poszukuje prawnika adwokata z Ełku który ogarnia dobrze w prawie pracy . Ktos moze polecic...

Kalendarz imprez Ełk

loader
Mostly Cloudy

10°C

Ełk

Mostly Cloudy

Wilgotność: 92%

Wiatr: 22.53 km/h

 • 25 Apr 2018

  Rain 13°C 7°C

 • 26 Apr 2018

  Mostly Cloudy 13°C 6°C

On Screen Facebook Popup by Infofru

Miasto Ełk

Close

Radio5 Ełk OnlinePlanet Cinema Ełk

reklama Elk

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za publikowane treści użytkowników! Treści prezentowane na naszej stronie mogą obrazić Twoje uczucia religijne i inne. Jeśli nie chcesz aby tak się stało, opuść naszą stronę natychmiast.

Portal Miasta Ełk - wirtualnyElk.pl to informacje, wydarzenia, kalendarz imprez, ogłoszenia i forum.
Zaloguj

Loguj przez FACEBOOK