Ełk - na sygnale

reklama Elk

Areszt policyjny

Mając 2,5 promila jeździł motorowerem. Sam zadzwonił na policję

34-latek wezwał policję, bo zdenerwował się na osoby, które próbowały mu uniemożliwić kierowanie motorowerem w stanie nietrzeźwości. W trakcie interwencji mężczyzna miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Do oficera dyżurnego zgłosił się mężczyzna, który poprosił o interwencję w sprawie awantury domowej. Patrol, który pojechał we wskazane miejsce zastał nietrzeźwego mężczyznę. Okazało się, że 34-latek wezwał policję, ponieważ znajomi zabronili mu jeździć motorowerem i próbowali go od tego powstrzymać. To bardzo zdenerwowało mężczyznę i stało się powodem wezwania policjantów.

W trakcie interwencji policjanci ustalili, że 34-latek faktycznie pijany jeździł motorowerem, a przed przyjazdem policji schował pojazd do garażu. Przeprowadzone przez policjantów badanie stanu trzeźwości wykazało u mężczyzny ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Policjanci ustalili, że mężczyzna w przeszłości również kierował w stanie nietrzeźwości. Grozi za to kara do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo taka osoba będzie musiała się liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. zł, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się takiego czynu oraz nie mniejszej niż 10 tys. zł, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Wideo informacje

Kategoria: Inne

Ełk Wiadomości miejskie 22 12 2017

Kategoria: Wiadomości lokalne

Z forum

Więcej tematów »

Kalendarz imprez Ełk

loader

kominki grille wedzarnie

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za publikowane treści użytkowników!

Portal Miasta Ełk - wirtualnyElk.pl to informacje, wydarzenia, kalendarz imprez, ogłoszenia i forum.
Zaloguj

Loguj przez FACEBOOK