reklama Elk

Kontrola prędkości

Policjanci podsumowali rok na drogach regionu

Warmińsko-Mazurscy policjanci podsumowali rok 2016 na drogach regionu. Dane niestety nie są optymistyczne.

Jak informuje Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie, w ubiegłym roku wzrosła liczba wypadków oraz osób zabitych. W 2016 roku doszło do 1621 wypadków, to więcej o 79 niż w 2015 roku. We wszystkich tych zdarzeniach śmierć poniosło 157 osób. Rok temu ofiar śmiertelnych było o 17 mniej. Wzrosła też liczba rannych. Było ich 2013 i to więcej niż w 2015 roku o 136 osób. Najczęstszą przyczyną tych zdarzeń była nadmierna prędkość i nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu.

Policjanci z regionu pracowali na miejscu 15 886 kolizji – tu też zanotowano wzrost o prawie 1500 zdarzeń więcej niż rok temu.

3900 osób zdecydowało się w 2016 roku wsiąść za kółko pod wpływem alkoholu. Po wejściu w życie surowszych kar za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym, z prawem jazdy na trzy miesiące pożegnało się 722 kierowców. Policjanci odnotowali także blisko 940 przypadków kierowania pojazdem przez osoby, które nigdy nie posiadały takiego uprawnienia.

Rok 2016 upłynął również pod znakiem bezpieczeństwa pieszych, poruszających się poza obszarem zabudowanym. Zostali ukarani ci, którzy nie używali obowiązkowych elementów odblaskowych. Takich osób było 1860. Policjanci wystawili 1200 mandatów, ponad 600 pouczeń oraz 52 wnioski o ukaranie do sądu.

Wideo informacje

Nowa Wieś Ełcka będzie tegorocznym gospodarzem Dożynek Gminy Ełk. Święto plonów odbędzie się w najbliższą niedzielę...

Kategoria: Wiadomości lokalne

Kategoria: Wiadomości lokalne

Z forum

  • Anonim Avatar
  • Paski wybielające
  • Wiecie gdzie w Ełku można stacjonarnie kupić paski wybielające takie jak w...
  • Anka Avatar
  • Fryzjer
  • Przyjechałam do Ełku niedawno podpowiedzcie dziewczyny ,który fryzjer...

Więcej tematów »

Kalendarz imprez Ełk

loader

kominki grille wedzarnie

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za publikowane treści użytkowników!

Portal Miasta Ełk - wirtualnyElk.pl to informacje, wydarzenia, kalendarz imprez, ogłoszenia i forum.
Zaloguj

Loguj przez FACEBOOK