Witaj         Przypomnieć login?   Zarejestruj się   Loguj przez FACEBOOK
A A A
Kebab w Ełku

Po wczorajszej nocy, służby miejskie uprzątnęły bałagan na ulicy Armii Krajowej w Ełku. W lokalu gdzie mieścił się feralny kebab okna zabito płytami. W Ełku w dalszym ciągu jest bardzo niebezpiecznie. Prezydent Ełku apelował do protestujących o spokój, równiez biskup ełcki apelował o spokój, równiez komendant miejskiej policji w Ełku.

Wczoraj dzięki interwencji i mediacji radnego miejskiego Michała Tyszkiewicza udało się uspokoić tłum, by wszyscy rozeszli się do domów.

 

W dniu wczorajszym policja zatrzymała pociąg w lesie z kibicami, którzy prawdopodobnie mięli zamiar dołączyć do protestujących mieszkańców ełku.

Z informacji jakie można znaleźć na różnych profilach facebookowych wynika, że dzisiaj do Ełku mają przybyć kolejne ekipy protestujących Polaków.

W Grajewie dworzec kolejowy jest obstawiony przez policjantów, również w Ełku funkcjonariusze starają się zabezpieczyć miasto Ełk. Minionej nocy doszło równiez do aktu wandalizmu w mieszkaniu podejrzanego o zabójstwo ełczanina. Drzwi zostały wywarzone a jego mieszkanie zdemolowane. 

Wczorajszy bilans zatrzymanych wynosi 28 osób a nie jak podawaliśmy wczoraj 26 osób.

 

 

W wyniku wczorajszych zamieszek straty oszacowano jako niewielkie.

 

 

 

W dniu dzisiejszym pod feralnym kebabem ełczanie ustawiają znicze, równiez w miejscu gdzie znaleziono poszkodowanego Daniela, który kiedy go znaleziono jeszcze żył.

Z informacji uzyskanych od prokuratora można dowiedzieć się, że Marokańczyk, który był w restauracji kucharzem dokonał morderstwa.

Nowe ustalenia ujawniają również, że bójka między Polakiem i obcokrajowcami nie była konsekwencją wrzucenia do baru petardy. Na tę chwilę wiadomo, że do tego zdarzenia doszło już po szarpaninie, a ładunek wybuchowy podrzuciła inna osoba, znajomy pokrzywdzonego 21-latka. Prokuratura rejonowa zbadała również przeszłość ofiary zabójstwa i jego oprawców. Poszkodowany był znany jedynie z tego, że przejawiały się jego dane personalne w aktach prokuratorskich, był też oskarżany jednak nigdy nie została mu udowodniona wina i nigdy nie został skazany prawomocnym wyrokiem. Z informacji uzyskanych od prokuratora dowiedzieć się można również, że mężczyźni po dokonaniu ataku, pozostawili konającego mężczyznę na ulicy, nie udzielając mu pomocy, udali się do restauracji. I wówczas wtedy doszło do wrzucenia petardy, zrobił to kolega poszkodowanego.

 

 

W internecie da się zauważyć wzmożoną aktywność ugrupowań lewicowych, które przekłamują fakty i piszą nieprawdę.

Wszelkie komentarze które zawierają propagowanie nienawiści, kłamstwa i oszczerstwa pod adresem poszkodowanego powołując się na słowa instytucji Prokuratury Rejonowej w Ełku lub jakiejkolwiek innej instytucji Państwowej, będą ścigane a ich autorzy pociągani będą do odpowiedzialności. 

 

 

Na chwilę obecną (godz. 16:45) w Ełku pod feralnym kebabem zbierają się mieszkańcy miasta Ełk. W chwili obecnej grupa ok. 10 osób skacze i wykrzykuje jakieś hasła. Nie wiemy czy są to ełczanie, czy są to osoby które przyjechały tylko po to by oszkalować dobre imie ełczan.

Z informacji do jakich dotarł redaktor wirtualnyElk.pl wynika, że skrajnie lewicowe tzw. "trole internetowe" podjęły zakrojoną akcję opluwania ełczan, polaków i szydzą sobie z całego tego zdarzenia. Na jednym z takich profili jeden z tych skrajnie lewicowych osobników depcze polską flagę. Niestety faceook nie widzi w tym nic złego.

 

zrzut

kominki grille wedzarnie

Wydarzenia

Ełcki Klub Przedsiębiorczości

II Spotkanie Ełckiego Klubu…

Zapraszamy na II Spotkanie Ełckiego Klubu Przedsiębiorczości, które odbędzie się 25 kwietnia o godz. 18:00 w Parku Nauk...

Dzieci posadziły drzewa w Ełku

Dzieci posadziły drzewa w E…

Młode kasztanowce, jesiony, platany i buki posadzone zostały dzisiaj na Placu Jana Pawła II oraz przy promenadzie. W pra...

reklama Elk

Na sygnale

Taśma policyjna

Ciało mężczyzny znaleziono w r…

Policja pod nadzorem prokuratury wyjaśnia okoliczności śmierci mężczyzny, którego ciało znaleziono w niedzielę (05.03.) ...

Areszt policyjny

Palacz wykonywał obowiązki słu…

Prawie 3,5 promila alkoholu w organizmie miał palacz kotłów centralnego ogrzewania. Mężczyzna w takim stanie próbował wy...